İçeriğe geç

Yönetim

M. Fikret AĞ

kurucumuz

1929 yılında Konya’da dünyaya gelmiştir. Babası Ağaçcı Hacı Dervişzade Nuri Efendi, Annesi Tımşı Musta Efendinin kızı Fatma Hanım olup, ailenin dördüncü çocuğudur. Konya’nın Sarayönü ilçesinde başladığı İlkokula, üçüncü sınıftan sonra Kırklareli Ahmet Mithat Efendi ilkokulunda devam etmiştir. Eğitim hayatı Ankara Üçüncü Ortaokulu ve Gazi Lisesinde devam etmiştir. Kendisi de burslu bir öğrenci olup, İller Bankası bursu ile İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinden 1951 yılında mezun olarak hayata atılmıştır.

1950’li yıllarda Cumhuriyet Türkiye’sinin yatırım hamlelerine genç bir mühendis olarak katılarak, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun çeşitli illerinde, sekiz yıl süre ile “Bölge Sorumlusu” olarak görev yapmıştır. 1960 yılından itibaren kendi kurduğu firması ile Anadolu’nun muhtelif yerlerinde uzmanlık alanı olan altyapı yatırımlarında müteahhit olarak hizmet yapmıştır. 1990’lı yılların başında emekli olarak çok sevdiği Bodrum’a yerleşmiş ve yaşamını orada sürdürmeye devam etmiştir. 23 Mayıs 2022 tarihinde vefat etmiş olup, Bodrumun Yukarı Kızılağaç Mezarlığında defin edilmiştir.

Dr. Mehmet ÜLKER


Yönetim kurulu üyesi – vakIf BAŞKAN

1944 yılında Ankara’da doğmuştur. Necatibey İlkokulu, Cebeci Ortaokulu ve Atatürk Lisesini bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Bitlis İl Tarim Müdürlüğü’nde kısa bir süre görev almış olup askerlik görevinden hemen sonra Ankara’da bulunan Tavukçuluk Araştırma Enstitüsü’nde araştırma başmühendisi olarak dört yıl görev yapmıştır. Bu dönem içinde Japonya’da altı aylık mesleki eğitim aldıktan sonra mezun olduğu fakültede doktora çalışmalarını tamamlamıştır.

1972 yılında Tarım Bakanlığı’ndaki görevinden ayrılarak kuruluş halinde damızlık tavukçuluk şirketinde genel müdür olarak mesleki çalışmalarını sürdürdürmüştür. Bu dönemde yurt dışında teknik ve idari eğitim çalışmalarına ve toplantılara katılmıştır. Sektörün dernekleşmesinde kurucu ve yönetici olarak görev almıştır. Bir dönem Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde tavukçuluk dersleri vermiştir.

Sektördeki önde gelen firmalarının bir Hollanda şirketiyle oluşturduğu Grand Parent ortaklığında genel müdür ve yönetim kurulu başkanı olarak çalıştıktan sonra emekli olmuştur. Amatör olarak resim çalışmalarını sürdürmektedir.

Selçuk Kerem
ALPARSLAN


Yönetim kurulu üyesi – vakIf BAŞKAN YARDIMCISI

1969 yılında Ankara’da doğan Selçuk Kerem Alparslan, ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden lisans ve yüksek lisans, ayrıca Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden Executive MBA derecelerine sahiptir.

1991-2005 yılları arasında Aselsan A.Ş.’de tasarım-geliştirme mühendisliği ve mühendislik yönetimi alanlarında görevler üstlenmiştir. 2005-2007 yılları arasında Elektronik Tasarım Otomasyonu alanında faaliyet gösteren Synplicity Inc.,ABD firmasının Türkiye’deki Ar-Ge branşında Sistem Uygulama yapmıştır.

Daha sonra Meteksan Savunma’da Mühendislik Direktörü olarak çalışmaya başlayan Selçuk Kerem Alparslan, 2009 yılı başında Meteksan Savunma Sanayi A.Ş. Genel Müdür yardımcılığı görevine getirilmiştir. 01Şubat 2019 tarihi itibariyle Genel Müdür olarak atanmıştır.

Selçuk Kerem Alparslan, evli ve üç çocuk babasıdır.

Sedat Durmus


Yönetim kurulu üyesi – GENEL SEKRETER

1960 yılında Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde doğdu. Gebze Lisesinden mezun oldu. Evli ve bir kız çocuk babasıdır. Birden fazla dernek üyesi olup, yönetim kurullarında görev yapmıştır. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik yapmaktadır.

VAKIF MÜDÜRÜ

Gizem EROĞLU

1986 yılında İstanbulda dünyaya gelmiştir. Evli ve bir çocuk annesidir. Sakarya Üniversitesi İktisat Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunudur. Çalışma hayatına 2010 yılında Akbank’ta başlamış olup daha sonra Simit Sarayı A.Ş.’de satınalma uzmanı, Kıraça Holding’e bağlı Karland Otomotiv’de mali işler uzmanı olarak görev almıştır. 2022 yılı Haziran ayından itibaren vakfımızda Vakıf Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

UZMAN HEYET

Danışman Kurulu

Prof Dr. Halil İbrahim ÜLKER


1947 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi’nde 1969 yılında Lisansını, 1973 yılında ise Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra 1979 yılında Hacettepe Üniversitesi’nden doktorasını almıştır. 1971 – 1979 yılında M.E.B E.T.Y.Ö. okulunda, 1980-2004 yıllarında Abant Izzet Baysal Üniversitesi’nde görev yapmıştır. 2006 yılından bu yana Atılım Üniversitesi’nde öğretim görevini sürdürmektedir.

Prof Dr. Gürhan ÇAĞLAYAN


1942 tarihinde Üsküdar’da dünyaya gelmiştir. 1948 yılında Erzurum Kan Köyü ilkokulunda okula başlamış, devamında Ankara’da 1952-53 döneminde Demirlibahçe ilkokulunu bitirmiştir. Sonrasında Trabzon ortaokulu ve lisesini bitirmiş, İstanbul Üniversitesi Tip Fakültesi Dis Hekimliği Fakültesini bitirmiştir.

Dr. Jur. Tunay KÖKSAL


Tunay Köksal Ankarada doğmuş ve üniversite öncesi eğitimlerini aynı şehirde tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini birincilikle tamamlayıp, stajınıda yaparak, Ankara Barosuna kayıt olmuştur. İkinci lisansını Siyasi Bilimler Fakültesinde tamamlayarak, yüksek lisansını Uluslararası İlişkiler bölümünde bitirmiştir. 

Vet. Hekim Savaş DOĞANAY


29 Mart 1948 yılında Malatya’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Malatya’da tamamlamıştır. Liseden sonra bir sene vekil öğretmenlik yapti. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun olmuştur. İlk olarak Eczacıbaşı İlaç Sanayi veteriner ilaçları departmanında görev almıştır. Bu arada ArTavuk Gebze, Ankara bölgesi saha veterinerliği yapmıştır. 1978 yılında Gebze ArTavuk Ankara bayiliğine başlamıştır. 1980 yılında Ankara ArTavuk A.Ş.’nin kurucu ortağı olarak Ankara ArTavuk tesislerinin kurulumunda görev almıştır. Halen ArTavuk A.Ş.’de yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir.